Õppepäevad

Geoloogia Instituudis, kus igapäevaselt tegeldakse maailma tasemel teadusega ja üliõpilaste õpetamisega on avanud oma Instituudi uksed ka koolilastele ja teistele huvilistele. Maateaduste populariseerimise ja teadlikuse tõstmise nimel pakume koolidele võimalust muuta geograafia- ning loodusõpetuse tunnid huvitavamaks õpilastele suunatud õppepäevade ja haridusprogrammidega.

Õppepäeva haridusprogrammide temaatika ulatub üldharivatest alusteadmistest kuni paleontoloogia, mineraloogia, paleoklimatoloogia ja moodsate maavaradeni välja. Õppepävi viivad läbi meie omad Geoloogia Instituudi töötajad ja tudengid. Kõik programmid on kohaldatavad vastavalt vanusele ning võimalusel proovime arvestada gruppide erisoovidega.

Maksimaalselt suudame korraga vastu võtta kuni 30 huvilist. Programmide kestvus on enamasti 2-3 tundi.

Õppepäeval osalemise tasu on 4€ õpilase kohta.

KIK-i projektide puhul saab vajadusel meilt küsida eraldi hinnapakkumist ja kinnituskirja.

 

NB! Lisaks TTÜ Geoloogia Instituudile pakub maateadustele ja eluta loodusele keskendunud õppeprogramme TTÜ Geoloogia Instituudi Särghaua maateaduste ja keskkonnatehnoloogia õppekeskus Pärnumaal.

Võimalik valida järgnevaid teemasid

Mineraalid ja kivimid 

Vaatame üheskoos, millised on põhilised kivimeid moodustavad mineraalid ja milliseid neist võib leida Eestis. Läbi katsete ja ülesannete tutvume mineraalide erinevate omadustega, võrdleme kuidas erinevad mineraalid katsudes tunduvad, lõhnavad või ka miks mitte maitsevad! Määramiseks võib kaasa võtta ka oma tundmatu kivi või mineraali.

 

Elu teke ja areng

Millistes tingimustes sai elu alguse, millised olid ja nägid välja esimesed elusorganismid, kuidas toimus edasine elu areng ning kuidas saavad teadlased tänapäeval infot ammu väljasurnud organismide kohta?  Tutvume väljapanekuga Eestis leiduvatest fosiilidest ja nendele vastavatest tänapäevastest vormidest. Kui kodus või koolis on tundmatu kivistis siis võta see kaasa ning saad teada millega on tegemist.

 

Kliima

Kas kliima soojeneb või hoopiski jaheneb? –  seda ja palju muudki seoses laialdaselt kõneainet pakkunud  kliimasoojenemisteemaga on võimalus õpilastel meie teadlastega arutleda. Üheskoos tehakse tutvust, kuidas kliimat uuritakse, millised on kliimamuutuste põhjused, mõjud ning milliseks võib kujuneb kliima tulevikus.

 

Geoloogia ja maavarad meie igapäevaelus

Mis on geoloogia, millega geoloogid tegelevad, millist rolli mängib see meie kõigi igapäevaelus ning milline on mõju riikliku heaolule ja rahvusvahelistele suhetele? Millised on tuleviku ja mineviku maavarad ning milliseid laboreid uurimistöödeks üldse kasutatakse – selle kõigega on võimalik kohapeal tutvust teha.